Zakładanie strony internetowej

Zakładanie strony internetowej, to jedna z pierwszych czynności której podejmują się właściciele nowych biznesów. Dobrze zaprojektowana strona internetowa w firmie jest dziś niezbędnym narzędziem marketingowym, dzięki któremu potencjalny klient ma możliwość m.in zapoznania się z profilem działalności przedsiębiorstwa. Zakładanie stron internetowych jest dosyć skomplikowanym procesem – zastanówmy się więc na co zwrócić uwagę budując witrynę www.

Zakładanie strony internetowej – po co Twojej firmie strona?

Każdego dnia i nocy tysiące ludzi w całym kraju wyszukuje informacji na temat lokalnych przedsiębiorstw. Szuka usługodawców z których oferty chce skorzystać wpisując w wyszukiwarkę odpowiednio skonstruowane zapytania – tzw. słowa kluczowe. Założenie strony internetowej wydaje się więc niezbędne. Twoi klienci będą odwiedzać ją w poszukiwaniu podstawowych informacji na temat produktów, usług, czy po prostu danych kontaktowych. Większość z nich dokona decyzji zakupowych właśnie na podstawie informacji, które znajdzie w witrynie. Czego dokładnie szukają klienci na stronie?

 • oferta produktów / usług
 • konkretne informacje na temat usługi lub produktu
 • adres firmy
 • godziny otwarcia
 • numer telefonu kontaktowego
 • portfolio, zdjęcia z realizacji
 • cennik

zakładanie stron internetowych Lublin

Od czego zacząć zakładanie strony internetowej?

Zakładając stronę internetową w pierwszej kolejności należy określić cel witryny oraz zdecydować o rodzaju i wielkości serwisu. Dlatego też odpowiedz sobie na pytanie: czy ma to być prosta wizytówka firmowa, serwis informacyjny, sklep internetowy, czy landing page dla konkretnej usługi bądź produktu.

Zakładanie strony internetowej powinno opierać się o jej cel nadrzędny. Ważne będzie to, czy chcesz tylko poinformować klientów o istnieniu firmy, czy też zachęcić ich do skorzystania z konkretnej usługi/produktu. Inaczej będzie zbudowana witryna internetowa opisująca firmę i wymieniająca wszystkie usługi – inaczej ta, która skupi się na tych dla Ciebie najważniejszych.

zakładanie strony internetowej - strona internetowa na wordpress

fot. pixup.pl | Założenie strony internetowej dla producenta bram segmentowych z okolic Lublina.

Nie skupiaj się więc na samym przedsiębiorstwie, a na produktach i usługach. Dzięki takiemu podejściu – jesteś w stanie zaprezentować szczegółowo konkret (produkt / usługa), którego poszukuje za pośrednictwem internetu klient. Tak! Ludzie nie szukają firm, a usług i towarów – to w jaki sposób im je zaprezentujesz zdecyduje czy wybiorą Twoje przedsiębiorstwo.

Strony www, które nie mają określonego celu, nie zachęcają do zakupu i nie skupiają się na konkretach są najczęściej mało skuteczne.

Czego potrzeba do założenia strony internetowej?

Do założenia strony internetowej oprócz wyżej wymienionego konceptu witryny potrzebujesz jeszcze załatwić kilka spraw. Będą to, m.in:

Warto wcześniej przygotować odpowiednie treści i zadbać o zdjęcia. Artykuły na stronę możesz zlecić copywriterom – ich koszt to około 10-20zł za 1000 znaków. Zdjęcia kupisz w specjalizujących się tym bankach zdjęć jak fotolia (adobestock), czy shutterstock. Możesz też korzystać z darmowych zasobów jak pixabay.com – jednak tu wybór fotografii będzie zdecydowanie mniejszy.

założenie strony internetowej lublin

fot. realizacja strony www dla składu materiałów budowlanych z pod Lublina.

Zakładanie strony internetowej – ile kosztuje?

Oczywiście założyć stronę internetową możesz próbować sam lub zlecić tą czynność freelancerowi – programiście lub agencji interaktywnej.  Należy wystrzegać się ofert krzyczących hasłami jak: Tanie strony internetowe, czy strona www za 300-500 zł. Uwierz, że będziesz mieć poprzez taki wybór więcej problemów niż korzyści.

Czas pracy osób takich jak grafik, copywriter, programista, czy specjalista WordPress kosztuje od 50-150 zł za godzinę pracy. Przygotowanie dobrej strony zajmie od 20 do nawet 100 roboczogodzin. Tym samym porządna i kompleksowa realizacja witryny powinna opiewać na kwotę kilku tysięcy złotych. Dla przykładu w Lublinie koszt wdrożenia projektu firmowej strony www wynosi średnio około 3000 zł. W większych miastach cena ta potrafi wzrosnąć nawet trzykrotnie. Dlatego też widełki cenowe w granicach 3000-8000 zł za porządne założenie strony internetowej nie powinny już dziś nikogo dziwić.

zakładanie strony i pozycjonowanie

Przykład wzrostu ruchu na stronie i jej widoczności dzięki jej pozycjonowaniu, które wykonujemy dla jednego z klientów.

Najczęstsze błędy przy zakładaniu strony internetowej

Zakładanie strony internetowej, to dosyć skomplikowany proces. Nie da się ustrzec wszystkich błędów i część z nich zapewne wyjdzie dopiero po pewnym czasie. Najczęściej będą to sprawy typowo kosmetyczne. Zakładając witrynę należy jednak kategorycznie wystrzegać się rzeczy takich jak:

 • korzystanie z przestarzałych i niewspieranych już technologii
 • długi czas wczytywania strony
 • brak wersji mobilnej / responsywne strony www
 • kopiowanie treści z innych stron
 • brak szczegółowych informacji na temat oferty
 • słaba widoczność danych kontaktowych lub ich całkowity brak
 • brak wyraźnego wezwania do akcji
 • niewłaściwy dobór słów kluczowych

Więcej na temat uruchomienia strony internetowej przeczytasz w artykule pt. Uruchomienie strony internetowej – od czego zacząć?. Dowiesz się z niego m.in jak wybrać domenę i hosting oraz na co zwrócić uwagę projektując stronę.

 

Po założeniu strony www zadbaj o jej pozycjonowanie!

Pozycjonowanie stron internetowych, to działania które mają na celu zapewnić widoczność witryny w wyszukiwarce internetowej. Takie działanie zapewni Ci odwiedziny potencjalnych kupujących. Jeśli już na wstępie projektując stronę i zlecając jej założenie źle dobierzesz słowa kluczowe – możesz mieć pewność, że strona nie będzie pełnić swojej funkcji. Tym samym bez odpowiedniego zasobu właściwych fraz kluczowych – widoczność strony w wyszukiwarce będzie bliska zeru.

Tym samym zaczniesz się zastanawiać – po co mi niedziałająca strona internetowa… Przeczytaj więcej na ten temat w artykule -> Dlaczego Twoja strona internetowa nie działa?. Pozycjonowanie strony i optymalizacja witryny techniczna ma dla Twojego biznesu kluczowe znaczenie. Pamiętaj o tym zanim zaczniesz budować witrynę.

zakładanie strony internetowej Lublin

Zakładanie stron internetowych w pixUp Marketing

Potrzebujesz założyć stronę internetową dla swojej firmy?

W pixUp tworzymy witryny w oparciu WordPress. Budujemy kompleksowe strony od A do Z. Uzupełniamy je treścią i zdjęciami – nasze wizytówki firmowe skutecznie pomagają Ci prowadzić biznes! Skupiamy się na obsłudze firm z woj. lubelskiego – Lublin, Łęczna, Chełm, Lubartów. Jeśli jednak prowadzisz biznes w innej miejscowości – zapraszamy do współpracy zdalnej! Atrakcyjne ceny i przystępne terminy realizacji! Zapraszamy!

Kontakt

zobacz również:

tematy: 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *