Optymalizacja stron

Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja stron internetowych, to wszelkie działania prowadzone na stronie www (on-site) mogące wpłynąć na wzrost widoczności i pozycję witryny w wyszukiwarkach.

Do najpopularniejszych, czasem kluczowych działań optymalizacyjnych należą:

 • Optymalizacja treści
 • Optymalizacja obrazów
 • Zadbanie o właściwą strukturę
 • Optymalizacja kodu i grafiki
 • Poprawa szybkości ładowania
 • Dostosowanie do urządzeń mobilnych
 • Dostosowanie strony pod kątem nawigacji i użytkowania

Optymalizacja stron internetowych pozwala na dostosowanie witryny do obecnie obowiązujących standardów w sieci, przez co jest ona “czytana” lepiej przez roboty indeksujące.

Optymalizacja stron internetowych, to również wygoda ich użytkowania

Wykonując optymalizację strony – nie można zapomnieć o użytkowniku, który będzie docelowo z niej korzystał. To wygoda naszego klienta powinna być priorytetem. Czas ładowania witryny i łatwość poruszania się po niej. Widoczność kluczowych elementów i zaangażowanie odbiorcy poprzez klikanie w ważne z biznesowego punktu widzenia materiały/miejsca. To kwestie, które mogą przyczynić się do wzrostu konwersji na stronie, a więc mogące faktycznie wpłynąć na zwiększenie naszej sprzedaży.

Przeoptymalizowanie strony

Często można natknąć się na strony internetowe, które zostały przeoptymalizowane. Co to znaczy? Najłatwiej, doszukać się takiego stanu rzeczy w treściach na stronie. Przykładem niech będzie fikcyjna strona salonu fryzjerskiego w Zawadowie:

“Salon fryzjerski w Zawadowie
Szukasz salonu fryzjerskiego w Zawadowie? Odwiedź nasz salon fryzjerski i skorzystaj z profesjonalnych usług fryzjerskich.
Salon fryzjerski Zawadów
ul. Zawadowska 1″

To oczywiście mocno ekstremalny przykład, jednak ma pokazać jak w prosty sposób można przedobrzyć z optymalizacją. O ile jeszcze kilkanaście lat temu, takie działania mogły być uzasadnione – dzisiaj nie mają najmniejszego sensu. W dłuższej perspektywie będą na pewno działały ze szkodą dla naszego biznesu.

Optymalizacja, a pozycjonowanie

Optymalizacja strony powinna zostać wykonana (zaryzykujmy stwierdzenie, że musi) przed rozpoczęciem właściwego pozycjonowania. Pozwoli to, w optymalny sposób wdrożyć wszelkie działania wykonywane przez pozycjonera. Obie kwestie, muszą ze sobą idealnie współgrać – wtedy wyniki będą szybsze, wyższe i stabilniejsze.

Przełoży się to oczywiście bezpośrednio na liczbę klientów odwiedzających naszą firmową stronę www.

Optymalizacja stron internetowych Lublin Łęczna Chełm Lubartów Puławy

W pixUp profesjonalnie i skutecznie pozycjonujemy Twoją witrynę

 • Zwiększamy zasięg strony na wiele fraz
 • Wykonujemy pozycjonowanie long-tail
 • Pozycjonowanie lokalne
 • Optymalizacja strony
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]