Projektowanie stron na WordPress

Podczas planowania uruchomienia strony internetowej należy zastanowić się czy zbudować ją w oparciu o czysty kod html, czy może system zarządzania treścią CMS. Możemy wybierać z pośród dziesiątek aplikacji, jednak zdecydowanie najpopularniejszym CMS`em jest WordPress. Decyzja powinna zostać podjęta na podstawie analizy potrzeb i konkretnych zastosowań strony.
Prosta, kilku zakładkowa firmowa wizytówka, która nie będzie na bieżąco aktualizowana z powodzeniem może być zbudowana w oparciu o czysty kod html. Takie rozwiązanie zapewni nam „lekkość strony” tym samym jej szybkość ładowania. Pozwoli ograniczyć też koszty wdrożenia, gdyż w przypadku prostych stron ilość kodu będzie znikoma.

Strony internetowe na WordPress

W przypadku bardziej złożonych projektów lub takich, które wiemy że będziemy chcieli stale aktualizować, a w przyszłości rozbudować – warto zastosować system zarządzania treścią (cms). Do takich systemów należy WordPress.
WordPress, to najpopularniejsze tego typu rozwiązanie na świecie. Jest to fenomenalna platforma. Korzysta z niego setki tysięcy ludzi na całym świecie zarówno po stronie użytkowników jak i web developerów. Dzięki temu jeśli w przyszłości będziemy chcieli rozbudować stronę przedsiębiorstwa – bez problemu znajdziemy firmę lub człowieka, który podejmie się tego zadania.

Strony internetowe na WordPress - przykład

fot. Materiały własne. Przykład strony na WordPress – http://psychodynamika.net


Strony projektowane na WordPress, będą droższym rozwiązaniem niż strona przygotowana w statycznym html, jednak patrząc przyszłościowo warto zainwestować w sprawdzoną i ciągle rozwijaną technologię. Sam WordPress jest oczywiście darmowy i dostępny dla każdego. Potrzeba jednak trochę czasu na jego opanowanie, a przygotowanie dedykowanego motywu i umiejętne wdrożenie strony www to już wyższa szkoła jazdy.

Ile kosztuje strona na WordPress?

Koszt wdrożenia strony na WordPress oscyluje zazwyczaj w granicach 1000-2500 zł w przypadku standardowych stron firmowych z kilkoma zakładkami. W przypadku bardziej zaawansowanych serwisów musimy liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Co ważne, WordPress może być rozbudowywany o nowe moduły, tym samym nie ma problemu jeśli np. w przyszłości zapragniemy dodać do naszej witryny sklep internetowy graficznie zgodny z tym co już mamy wdrożone.

Wdrożenia WordPress

fot. Materiały własne – przykład strony na WordPress. http://bramyostium.pl


Integracja nowych rozwiązań często odbywa się poprzez instalację i modyfikację dodatkowych wtyczek (plug-iny), a ich katalog liczy kilkadziesiąt tysięcy pozycji. Oczywiście nie wszystkie są warte uwagi.
Popularność WordPressa niesie za sobą jednak wiele problemów. To jeden z najchętniej atakowanych przez hakerów system tego typu. Naszczęście dobrze zabezpieczona strona nie musi obawiać się większości ataków. Większości, bo w końcu każde zabezpieczenie można złamać. Są jednak pewne standardy bezpieczeństwa, które pozwalają ograniczyć ryzyko włamu na stronę. Sam WordPress jest też stale aktualizowany przez twórców przez co poważniejsze dziury są dosyć sprawnie łatane.
Z powodu wymienionego bezpieczeństwa należy wystrzegać się zakupu stron w ofertach typu „Tanie strony internetowe za 199zł”. Strona taka w 99% przypadków nie będzie solidnie zbudowana i odpowiednio zabezpieczona. Za jakość trzeba zapłacić.
Strona na WordPress cena - przykład strony wp

fot. Materiały własne – przykad strony na WordPress. http://rbud-leczna.pl

Czy wybrać WordPress?

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać WordPress jako jądro swojej strony internetowej – odpowiedź brzmi TAK! Wdrożenie WP ułatwi zarządzanie i edycję strony w przyszłości, a dobrze zabezpieczonej i aktualizowanej stronie nie straszne są włamy. System nadaje się świetnie do stron firmowych, blogów, portfolio jak i do budowy bardziej zaawansowanych portali o niemal dowolnym przeznaczeniu.

Potrzebujesz strony na WordPress? Skontaktuj się z nami!

Zobacz także: