AMP – Accelerated Mobile Pages

Szybkość ładowania stron internetowych ma olbrzymie znaczenie, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych. To, jak szybko nasza strona pokaże się na urządzeniu definiuje, czy użytkownik w ogóle będzie chciał czekać, aby ją oglądać.
W przypadku stron na telefony i tablety warto zapoznać się z terminem AMP, a więc Accelerated Mobile Pages na który w ostatnim czasie mocno stawia Google. Technologia AMP przyśpiesza ładowanie stron mobilnych i pokazuje je nawet w ułamku sekundy. Oczywiście, takie witryny są specjalnie przygotowane pod AMP i mówiąc w skrócie zawierają jedynie kod HTML i właściwą treść z pominięciem wszystkiego, co zbędne.
Tym samym prędkość ładowania jest błyskawiczna. Nawet użytkownik znajdujący się w słabszym zasięgu poprzedniej generacji 3G zobaczy stronę w mgnieniu oka.
Strony AMP Lublin lubelskie zamość chełm łęczna

Wpływ AMP na pozycję strony w Google

Wdrożenie technologii AMP może pozytywnie wpłynąć na indeksowanie i pozycję witryny w wyszukiwarce. Dodatkowo, Google oznacza strony zgodne z AMP`em specjalną ikonką, co może powodować, że odbiorcy będą chętniej klikali w naszą witrynę w wynikach wyszukiwania.

W pixUP przygotujemy dla Ciebie stronę zgodną z AMP!

Jesteś zainteresowany wdrożeniem AMP na swojej stronie? Zapraszamy do kontaktu!

zobacz również: