Projektowanie blogów

Chcesz prowadzić bloga, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w uruchomieniu własnego bloga zbudowanego na systemie blogowym WordPress.

KONTAKT

Uruchomienie własnego bloga na WordPress

Blog uruchomiony na własnym serwerze w oparciu o system WordPress, to świetne rozwiązanie dla wszystkich blogerów poważnie myślących o blogowaniu. Oczywiście, masz możliwość skorzystania z dostępnych w sieci portali blogowych, gdzie samodzielnie skonfigurujesz wszystko kilkoma kliknięciami. Własny blog, na własnym serwerze daje Ci jednak pełną kontrolę nad systemem z którym pracujesz. Nowe rozwiązania o których być może teraz nie myślisz, ale które będziesz potrzebować wprowadzić w przyszłości - są na wyciągnięcie ręki. Dodatkowe moduły, niemal dowolne modyfikacje wyglądu, optymalizacja i wsparcie pozycjonowania - będą na wyciągnięcie ręki, jeśli Twój blog odniesie sukces. Przenoszenie bloga razem z treścią w przyszłości, kiedy zdobędzie już popularność nie jest może skomplikowaną sprawą, jednak po drodze zawsze mogą wydarzyć się nieprzewidziane historie, które skutecznie na jakiś czas ograniczą ruch na blogu. Tym samym warto do tematu podejść profesjonalnie już u zarodka pomysłu. 

Ile kosztuje uruchomienie bloga?

Do uruchomienia swojego pierwszego bloga potrzebujesz trzech rzeczy. Serwer, domena i ktoś kto złoży wszystko w całość. Co ważne, sama platforma blogowa WordPress jest dostępna zupełnie za darmo - płacisz więc jedynie za czas poświęcony na jego konfigurację i dostosowanie do własnych potrzeb. Cena za uruchomienie bloga kształtuje się zwykle pomiędzy 500, a 1500 zł wliczając w to koszt serwera i domeny (od 30 do 120 zł w zależności od typu serwera i do 13 zł za adres internetowy). Samo przygotowanie typowego bloga w zależności od wybranego motywu i stopnia skomplikowania nie powinno potrwać więcej niż 2-5 dni. Od tej chwili możesz zacząć już blogować na swoim.

Zarabianie na blogu - podpięcie Google Adsense

Twój blog może zarabiać na wyświetlaniu reklam już od pierwszych chwil po jego uruchomieniu. W tym celu pomagamy skonfigurować Ci konto reklamowe Google Adsense i wstawić reklamy na stronę. Oczywiście, nie spodziewaj się że już w pierwszych tygodniach wygenerujesz porządną pensję - blogowanie nie jest prostym zajęciem i nie każdy bloger zarabia. Jeśli jednak piszesz dużo i ciekawie, a dodatkowo wspierasz i promujesz swoje działania np. poprzez zintegrowanego z blogiem Facebooka i pozycjonowanie bloga - możesz ściągnąć na blog całkiem pokaźną rzeszę odbiorców, która pozwoli zarobić przyzwoitą sumę.

Dlaczego warto zainwestować w dedykowany blog?

Plusy

  • Pełna kontrola
  • Dowolna modyfikacja wyglądu
  • Rozbudowa o dowolną funkcje
  • Niezależność
  • Prostota obsługi
  • Brak obaw, że zewnętrzna firma może wprowadzić niekorzystne rozwiązania
  • Możliwość podłączenia sklepu internetowego

Minusy

  • Początkowy koszt
Prowadzenie bloga i pozycjonowanie blogów. Projektowanie bloga Lublin
Pisanie treści na blogi

W pixUp, oferujemy również copywriting. Oznacza, to że przygotujemy profesjonalne treści i wpisy na Twojego bloga firmowego lub osobistego. Zapytaj nas o ceny tekstów i  szczegóły i cenę takiej współpracy!

Prowadzenie bloga

Nie masz czasu na zarządzanie blogiem i jego optymalizację? Wolisz skupić się wyłącznie na przygotowaniu atrakcyjnych treści? Skontaktuj się z nami, a przejmiemy obsługę Twojej strony.

Blogi firmowe - projektowanie i zarządzanie blogiem

Blogi Firmowe

Prowadzisz firmę i chcesz uruchomić firmowego bloga? Nie mogłeś lepiej trafić! Możemy pomóc też w jego prowadzeniu i opracowaniu treści na bloga firmy!

Projektowanie blogów

BLOGI TEMATYCZNE

Blog kulinarny, blog modowy, a może blog o zdrowym stylu życia? Skonfigurujemy bloga wg Twojego pomysłu i podpowiemy sprawdzone rozwiązania!

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy projektowaniu bloga, lub chcesz aby uruchomić go na Twoim serwerze - skontaktuj się z nami. Wytłumaczymy szczegóły i podpowiemy skuteczne rozwiązania. Sprawdź również naszą ofertę: projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron internetowych.

KONTAKT