Facebook Instagram

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne, to ograniczenie wyników wyszukiwania do danego obszaru. Obszerem może być kraj, województwo, miasto, dzielnica, a nawet konkretna ulica. Dzięki takiemu podejściu do pozycjonowania witryny, wyświetli się ona użytkownim (klientom) poszukującym informacji w danym obszarze.

Podobnie, jak w przypadku Long Tail, czym bardziej zawęzimy zapytanie - tym większa szansa na końcową konwersję. Z tego powodu opłacalne jest pozycjonowanie strony na konkretną miejscowość, a nawet jej dzielnicę. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku gdy na danym obszarze występuje liczna konkurencja przedsiębiorców o profilu zbliżonym do naszej działalności. 

Z drugiej strony, oczywiste jest że klienci najczęściej dokonują wyszukiwań w pobliżu miejsca swojego aktualnego przebywania. Da się to zauważyć szczególnie wśród użytkowników sprzętu mobilnego. 

Pozycjonowanie lokalne - widoczność w mapach

Rozpoczynając działania lokalne wypada również zadbać o stworzenie dobrej jakości wizytówki w mapach Google. Warto więc poświęcić czas, aby szczegółowo uzupełnić wszystkie informacje pamiętając również o dodaniu zdjęć. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że nasi klienci trafią do nas właśnie dzięki mapom Google.

Pozycjonowanie lokalne Lublin Łęczna Chełm Lubartów Puławy

W pixUp profesjonalnie i skutecznie pozycjonujemy Twoją witrynę

  • Zwiększamy zasięg strony na wiele fraz
  • Wykonujemy pozycjonowanie long-tail
  • Pozycjonowanie lokalne
  • Optymalizacja strony